چرا باید سایت داشته باشیم؟ (در این مطلب به چند دلیل مهم که چرا باید سایت داشته باشیم اشاره شده است)

امروزه اغلب مردم به دنبال راهی برای معرفی کسب و کارشان به دیگران هستند؛ آنها طراحی سایت را راهکاری مناسب برای کسب و کار خود می‌دانند. اما چرا باید سایت داشته باشیم؟ داشتن سایت چه سودی دارد؟ چه مشاغلی به سایت نیاز دارند؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.شاید شما هم شنیده اید که طراحی سایت می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود و پیشرفت و رونق بخشیدن به کسب و کارتان داشته باشد. اما سوالی که مطرح می‌شود، این است که هدف از داشتن وب سایت چیست؟ داشتن سایت چه سودی دارد؟ که در ادامه دلایل اصلی داشتن وب سایت را خواهیم گفت:

 

  • با کمک وب سایت دیده شوید.

یکی از دلایل نیاز به سایت، دیده شدن بیشتر کسب و کارتان است. با کمک وب سایت می‌توانید با هزینه ای کمتر از حالت عادی خود را به دیگران معرفی کنید. همانطور که پیشتر گفتیم با کمک وب سایت نیازی به هزینه های گزاف برای تبلیغات بیهوده نخواهید داشت. کافی است سایت خود را برای کاربر آماده کنید، گوگل علاقمند به وب سایت هایی است که به کاربران خود اهمیت می‌دهند.

دیده شدن شغل توسط سایت

 

  • با داشتن سایت، شما یک رسانه دارید.

یکی دیگر از دلایل داشتن سایت، این است که شما یک رسانه خواهید داشت. یعنی به کمک وب سایت می‌توانید با مخاطبان خود در ارتباط باشید و با آنها حرف بزنید. اما چطور؟ مطالبی که در سایت خود منتشر می‌کنید، در واقع راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان است

علاوه بر این، زمانی که مطلبی را در سایتتان منتشر می‌کنید، می‌توانید آن را به دیگران هم معرفی کنید و به نوعی لینک سازی خارجی انجام دهید. فرض کنید در یکی از تالارهای گفتمان، موضوعی در حال بررسی و بحث است؛ از طرفی شما نیز در سایت خود مطلبی را در این باره به صورت جامع و کامل نوشته اید. کافیست لینک محتوای خود را در این تالار گفتمان قرار بدهید. با این کار نه تنها برای سایتتان بک لینک گرفته اید، بلکه سایتتان را نیز به مردم معرفی کرده اید.

عکس رسانه داشتن توسط سایت

 

  • گسترش روش های تبلیغاتی.

با کمک یک وب سایت می‌توانید شیوه ی تبلیغات خود را متفاوت کنید. از مهم ترین و سودمندترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغ گوگل است. این تبلیغات دقیقا زمانی نمایش داده می‌شود که کاربران دقیقا کلمات مرتبط با شما را جستجو کنند.

برای مثال شما یک شرکت طراحی دکوراسیون دارید، با کمک تبلیغ گوگل می‌توانید کاری کنید که با سرچ “دکوراسیون منزل” کاربران به سایت شما هدایت شوند. علاوه بر تبلیغات گوگل شما می‌توانید تبلیغات دیگری نیز انجام دهید. برای مثال با تبلیغ در شبکه های اجتماعی و هدایت کاربران به سایت می‌توانید به راحتی مخاطبان را جذب کنید.

عکس گسترش روش های تبلیغاتی توسط سایت

 

  • فعالیت بدون محدودیت زمانی و مکانی.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید پشتیبانی از کابران سایت است. اگر نتوانید به خوبی مشتریان خود را حمایت کنید، آنها را از دست خواهید داد. با طراحی سایت می‌توانید بصورت شبانه روزی بصورت آنلاین با مشتریان خود در ارتباط باشید.

عکس بدون محدودیت زمانی و مکانی توسط سایت

 

  • جذب مشتریان جدید.

طبق آمار جهانی حدود 4 میلیارد آدم در سراسر جهان از اینترنت استفاده می‌کنند، از این 4 میلیارد بیش از 90 درصد بصورت اینترنتی خرید کرده و یا با شرکتی در ارتباط هستند. در این بین سهم ایران نزدیک 56 میلیون نفر است. با همین آمار و ارقام ساده می‌توان فهمید که وجود یک وب سایت چه تاثیری در جذب مشتریان جدید دارد.

جذب مشتریان جدید توسط سایت

  • ایجاد روابط جدید.

با کمک وب سایت روابط خود را گسترش دهید! بدون شک با طراحی سایت می‌توانید به راحتی با سایر رقبا و کاربران روابط جدیدی ایجاد کنید که این روابط به پیشرفت کار شما کمک زیادی خواهد کرد.

عکس روابط جدید توسط سایت

 

  • امکان ارزیابی دقیق مخاطبان.

یکی دیگر از دلایل طراحی سایت امکان ارزیابی مخاطبین و تصمیم گیری بر اساس نتایج ارزیابی است. در واقع این امکان برای شما وجود دارد که متوجه شوید کدام صفحات شما بازدید بیشتر دارند و یا در همین لحظه شما در کدام صفحه قرار دارید. همین بررسی ها می تواند سلیقه و نیاز کاربر را به شما نشان دهد تا بر اساس آنها استراتژی های خود را پیش ببرید.

عکس ارزیابی مخاطبان توسط سایت

 

  • ایمیل اختصاصی خود را خواهید داشت.

در پاسخ به سوال داشتن سایت چه سودی دارد، می توان به این مورد اشاره کرد که به کمک سایت می‌توانید ایمیل اختصاصی خود را داشته باشید. منظور از ایمیل اختصاصی، همان  ایمیل سازمانی است.

عکس ایمیل اختصاصی توسط سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 2